Lazy Load Nedir? Nasıl Yapılır?

Kullanıcı deneyimi bakımından değerlendirildiğinde bir web sitesinin açılış ve sayfalar arasındaki geçiş hızı son derece önemlidir. Web sitesinin genel hızını artırmak adına kuşkusuz yapılabilir pek çok işlem vardır. Fakat en kısa sürede olumlu dönüşler alınması bakımında web sitenin açılış süresinin azalması ve kullanıcı deneyimin artması bakımından Lazy Load işleminin görsellere uygulanması önemli bir adımdır. Peki, Lazy Load Nedir? Nasıl Yapılır? Öncelikle bir web sitesini cezp edici kılan logo, çeşitli görseller ve kampanyalar olduğunu belirtmek isteriz. Yüksek çözünürlüğe sahip büyük boyutlu görseller web sitesi hızını düşürdüğü için bu noktada Lazy Load uygulamasının devreye girmesi, sayfanın hızlı yüklenmesini sağlamaktadır. Çünkü Lazy Load, görsellerin eş zamanlı yerine içerik yüklenmesinden sonra sadece ilgili görsellerin ekrana yansıması anlamına gelir.

Lazy Load

Ekranda yer almayan görsel ya da görsellerin yüklenmesini erteleyerek web sitesinin açılış hızını yükselten Lazy Load, internet sayfasını gereksiz yüklerden kurtarmakta ve daha iyi bir performans kazanmasına yardımcı olmaktadır. Web sitesinin ihtiyacı olan görsellerle ilişkili olarak farklı şekillerde kullanılan kodlar aracılığıyla uygulanan Lazy Load, SEO çalışmalarında da ciddi bir kolaylık sunmaktadır. Ancak her uygulamada olduğu gibi Lazy Load çalışmasında da yine uzman desteğine ihtiyaç olduğundan ötürü bu noktada gerektiğinde firmamız tarafınıza en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Web sitemiz üzerinden bizlerle iletişime geçebilir, ihtiyacınız olan tanıtım çalışmaları belirlenerek hızlı bir şekilde uygulamaya geçmemize ön verebilirsiniz.

SEO Ajansı

Web sitesi her firma için gerek güvenirlik gerekse marka bilinirliği bakımından en etkili tanıtım aracıdır. Ancak gereksiz bilgilerle doldurulan ve kullanıcıya hitap etmeyen etkisiz bir web sitesi, boşa harcanan zaman ve maddi kayıp anlamına gelir. Dolayısıyla arama motorları ile birlikte ilgili sosyal platformlarda markanızı öne çıkarmak için alanında uzman SEO Ajansı ile birliği yapmanız, kısa vadede hedeflediğiniz başarıya ulaşacağınızı garanti etmektedir. İşte bu noktada uzman ekiplerle yol alan dijital reklam firmamız, tarafınıza en iyi hizmeti sunacak kapasiteye sahip olduğundan ötürü sektörünüzde sivrilmek ve rakip firmalarla aranıza ayrıcalık katmak için doğru bir seçim olacaktır.